ANNIVERSARY WALTZ 21st April 2007 ENTRY LIST
NAME CLUB VET CAT
1 Agg John FRA MV40
2 Bridge Maureen Keswick AC FV50
3 Campbell Debbie Skelmersdale Boundary Harriers F
4 Hawley Philip CFR MV50
5 Jones Howard CFR MV40
6 Kaye Gordon Bingley Harriers MV50
7 McKendrey Paul Cumberland AC M
8 Morton Paul Bowland M
9 O'Keefe Steven CFR M
10 Pennell Bill North York Moors AC MV50
11 Smith Stuart Bowland M
12 Stephenson Ian Durham FR M
13 Symonds Trevor North York Moors AC MV50
14 Warren Arthur J FRA MV50
15 Wheeler Andy The Stragglers MV50
16 White Kevin Clayton le Moors M
17 Whewell Peter North York Moors AC MV60
18 Dring Craig Keswick AC MV40
19 Pearson Philip Saltwell Harriers MV40
20 Ward Peter Helm Hill Runners M
21 Wilson Peter U/A MV50
22 Hancock Robin FRA M
23 Hancock Martin FRA M
24 Bell Martin Borrowdale FR MV40
25 Telfer John Keswick AC MV40
26 Dowdall Jamie Darwen Dashers M
27 Ferguson Stuart Durham FR MV40
28 Holt Jack Clayton le Moors MV50
29 Makin Tim Durham FR MV40
30 York David Chester Great Outdoors MV40
31 Murfin John Settle Harriers M
32 Price Huw Horwich MV40
33 Baggaley Richard U/A M
34 Lumb Steve Durham FR MV40
35 Heading Amanda White Peak F
36 Rogan Kevin Wharfedale Harriers MV40
37 Malpass Tim Deal TRI M
38 Tayler Peter Black Combe Runners MV40
39 Tonge Jason Lostock AC M
40 Taylor Neil Wharfedale Harriers MV40
41 Storr Richard Wharfedale Harriers M
42 Hopley Peter Lostock AC M
43 McCain Fred Carnethy HRC MV50
44 Crook John Skelmersdale Boundary Harriers MV40
45 Clarke Mandy Bingley Harriers F
46 Graham Mark CFR MV40
47 Stout Russell Carnethy HRC M
48 Ward Sally Dark Peak FV40
49 Coope Stephen U/A MV40
50 Andrews Mark U/A M
51 Connor Andrew Helm Hill Runners MV40
52 Kennedy Brian Settle Harriers MV40
53 Sommerville Jim Holmfirth Harriers MV50
54 Wilson Dominic U/A M
55 Cameron Alan FRA M
56 Preston Christine Todmorden Harriers FV40
57 Smart Simon U/A MV40
58 Mc Enery Rachel Keithley & Craven AC F
59 Aindow-Gregory Emma Lostock AC F
60 Moon Sam U/A M
61 Wilkinson Barry Borrowdale FR MV40
62 Mortlock Simon Dumfries Running Club MV40
63 Howard Richard Denby Dale Travellers MV40
64 Barron Pete Borrowdale FR MV50
65 Mikkelsen-Barron Martin Borrowdale FR M
66 Walsh Martin Lythan St Annes MV60
67 Thompson Katy Clayton le Moors FV50
68 Thompson George Clayton le Moors MV50
69 Hope Adrian Lostock AC M
70 Styles Chris U/A M
71 Scott Richard Keswick AC MV40
72 Taylor Roger Preston Harriers M
73 Anderson Robyn Preston Harriers M
74 Forecast Simon U/A M
75 Mallen Michael Durham FR MV50
76 Mitchell Gary Darwen Dashers MV40
77 Whitehead Ian North York Moors AC M
78 Coulson Richard North York Moors AC M
79 Green Michael Lostock AC MV40
80 Jamieson Chris Hartlepool Burn Rd Harriers MV40
81 Watson Sam Wharfedale Harriers M
82 Doherty Jim Preston Harriers MV40
83 Wainwright Andrew U/A M
84 Dodds Wendy Clayton le Moors FV50
85 Ray Nick Ellenborough M
86 Robinson Ed Settle Harriers M
87 Walsh Paul Lythan St Annes MV60
88 Gittings Andrew Black Combe Runners MV40
89 Woodman Tom Axe Valley Runners M
90 Beresford Matt Kendal M
91 Nelson Mike Macclesfield MV40
92 Thompson Rachael Altringham and District AC F
93 Hayes Paul CFR MV40
94 Ferris Peter CFR MV40
95 McFarlane Andrew Clayton le Moors M
96 Finn Dave Mynydd Du M
97 Bush Tom Altringham and District AC M
98 Walwyn Olivia Altringham and District AC F
99 Briggs Geoff Pennine MV40
100 Biddle Andrew West Pennine Runners MV50
101 Foxwell Matt Kendal M
102 Sinclair Andrew Macclesfield MV40
103 Hearle Andrew Mercia MV50
104 Taylor Holly Helsby F
105 Lowe Graham Helsby M
106 Naylor David Clayton le Moors MV50
107 Gilbert Richard Telford Harriers MV40
108 Dixon Adrian FRA MV60
109 Sharples Rachael Bingley Harriers FV40
110 Sharples Paul Bingley Harriers MV50
111 Johnston David Mercia MV40
112 Pudge Ian Rossendale Harriers M
113 Otto Kevin Deal TRI MV50
114 Hazell Mark Skye & Lochalsh AC MV40
115 Wood Frank Horwich MV60
116 Singleton Peter Blackpool Wyre & Fylde AC MV50
117 Wooddisse Jessica Cheltenham Harriers F
118 Wooddisse Patrick Bristol & West AC M
119 Green Darren U/A M
120 Jenning Paul CFR MV40
121 Loffill Ed Keswick AC M
122 Stupples Paul Newburgh Nomads M
123 Taylor John Bowland MV50
124 Taylor Jo Bowland FV40
125 Dean Gillian Eden Runners FV40
126 Hand Geoff Spectrum Striders MV50
127 Allso[[ Gary Settle Harriers MV40
128 Leedham Grace Dallam Running Club F
129 Harris Digby Macclesfield M
130 Mavin Richard U/A MV40
131 Horrocks Mark Wharfedale Harriers MV40
132 Hardisty Shaun U/A M
133 Clarke Richard Manchester YMCA MV40
134 Williams Stuart Blackpool Wyre & Fylde AC MV40
135 Brooke Guy Eden Runners M
136 Henderson Sarah Eden Runners F
137 Wood Richard Eden Runners M
138 Marsh John P Teviotdale Harriers MV50
139 Smith Craig U/A MV40
140 Butcher Graham FRA MV50
141 Backhouse Stuart Scarborough AC MV40
142 Fish Nick Ambleside AC M
143 Boardman Mark Newburgh Nomads MV40
144 Heron Tony Dark Peak M
145 Hughes Jason U/A M
146 Porter David Keswick AC MV50
147 Whitehead Jo City of Edinburgh FV40
148 Cripps Chris CFR M
149 Stephens Rob Northumberland FR MV40
150 Taylor Matt U/A M
151 Noble Peter Achille Ratti MV50
152 Howells Judy U/A F
153 Sugden Darren Stainland Lions M
154 Moore Johnny Calder Valley M
155 Neild Duncan Darwen Dashers MV40
156 Owen David Ambleside AC MV40
157 Houston Ian Wrexham M
158 Hyde James U/A MV40
159 Thornley Gavin Carnethy HRC MV40
160 Tunstall Denise Durham FR FV40
161 Hobson Mark Rochdale Harriers MV40
162 Wolfendale David Bowland MV50
163 Dawson Alastair U/A M
164 Walsh Mark Kendal M
165 Thompson John Skelmersdale Boundary Harriers M
166 Walsh Mark Darwen Dashers M
167 Palmer Mark Mynydd Du MV40
168 Davies Colin Altringham and District AC MV50
169 Bramall Alison Ambleside AC FV40
170 Weetman Ian U/A MV40
171 Murray Andrew Keswick AC M
172 Donnelly Julian Darwen Dashers MV40
173 Gill Kathleen Darwen Dashers F
174 Hill Graham Calder Valley MV40
175 Beetham John Keswick AC M
176 Smith Trudy Keswick AC F
177 Birch David Keswick AC M
178 Ellmore Ian Scarborough AC MV40
179 Brearley Simon Bowland MV50
180 Barrett Neil Bingley Harriers MV40
181 Weston Rebecca CFR F
182  Nixon John Borrowdale FR MV50
183 Maynard Ray Durham FR MV50
184 Jerram Rigby Kendal MV40
185 Biddulph Paul Stainland Lions M
186 Brook J Bingley Harriers M
187 Gibbison Mike Bowland MV40
188 Suddaby Carol U/A F
189 Beanland Andy U/A M
190 Simms Rebecca Darwen Dashers FV40
191 Kelly Tim U/A MV40
192 Bethwaite Kevin Ellenborough M
193 Rosen David Lancaster & Morecambe MV50
194 Wilkinson Robert Headington Road Runners M
195 Dickenson John Kendal MV40
196 Mattocks Craig Wooton Road Runners M
197 Young Ambleside AC M
198 Till Dave Helm Hill Runners MV40
199 Tuson Paul Helm Hill Runners MV40
200 Bland Christine U/A FV50
201 Stubbs Jonathan Darwen Dashers MV40
202 Clay Penny Eden Runners F
203 Smith Sharron Bingley Harriers F
204 Litherland Ross Macclesfield M
205 Crowther Catherine Holmfirth Harriers F
206 Robinson Mike Dark Peak M
207 Jones Hazel Dallam Running Club F
208 Meadowcrofft Mike Bowland M
209 Aspden David Dallam Running Club MV40
210 Helliwell William FRA MV60
211 Walkington Peter Horwich MV60
212 Shuttleworth Neil Glossopdale H MV60
213 Quickfall Andy Newburgh Nomads MV40
214 Shuttleworth Stuart Ambleside AC MV40
215 Jameson Chris Swaledale RR M
216 Cliff Steve Bowland MV40
217 Maiden Andrew U/A M
218 Fielding Chris Darwen Dashers M
219 Carter Peteer Preston Harriers MV40
220 Carslaw Ken U/A M
221 George Rhiannon Eden Runners F
222 Scott David Ochil Hill Runners MV50
223 Veitch Will U/A M
224 King Sheelagh U/A F
225 Thomas Gavin Kendal MV40
226 Casey Jackie Barrow Striders FV40
227 Beale Martin U/A M
228 Smith Martin Dark Peak MV40
229 Barnes Philip U/A MV40
230 Oakes Tim U/A M
231 Hagley Kevin SWRR MV40
232 Dewhurst Geralyn FRA F
233 Dewhurst Derek FRA MV60
234 France Mark Darwen Dashers MV40
235 Yearsley Mark CFR MV40
236 Beyer Trevelyan U/A M
237 Vacqueray Richard U/A M
238 Beaty Kate CFR FV40
239 McDermott Sarah Darwen Dashers F
240 Emery Matthew Preston Harriers M
241 Allan Stuart Dallam Running Club M
242 Morton Muir U/A M
243 Dawe Heather Ilkley Harriers F
244 Renfree Alan U/A MV40
245 Jones Graham U/A MV50
246 Tomlin Roger North York Moors AC M
247 Wright Paul U/A MV40
248 Lanaghan Nigel Ambleside AC MV40
249 Neild Paul Bowland M
250 Willoner Alan FRA M
251 Winder Darren Kendal MV40
252 Chewter Adrian U/A M
253 Cox John Middleton Harriers MV50
254 Mark Richard U/A M
255 Cheesewright Clare Ilkley Harriers FV40
256 Cheeswright David Ilkley Harriers MV40
257 Taylor Chris Mercia MV50
258 Cartledge Louise Ilkley Harriers F
259 Fursey Karl Blackcombe Runners M
260 Hird David Wharfedale Harriers MV50
261 Morgan John Dark Peak M
262 Clavey Paul U/A MV40
263 McAllister Neil U/A MV40
264 Archbold James Borrowdale FR MV40
265 Scoffer Borrowdale FR  
266 Broxap Jon Kendal  
267 Lockwood Nimrod Keswick AC  
268 Crompton Duncan    
Entries received up to 9th April 2007