Waltz entry list to 7th April 2014

Posted on April 8, 2014 | Filed Under 18th Anniversary Waltz 2014 

Ledbury Sarah Macclesfield Harriers FV40
Johnson Dave NFR MV50
Skelton Martin U/A MV40
Johnson Lawrence NFR MV50
Fishwick Darren Chorley MV40
Biddle Andrew West Pennine Runners MV60
Tollitt John NFR MV50
Graham Fiona U/A F
Autie Sarah U/A F
Pymm Simon Saddleworth M
White Angela Eden Runners FV40
Bunyan Jill IOM Open Water Swimmers FV40
Green Phil NFR MV40
Outterson Louise Sunderland Strollers FV40
Heatherington Jane NFR FV40
Haswell Chris NFR MV40
Stocks Paul Dallam RC MV40
Robson Will PbF RC MV40
Web Chris Saddleworth M
Peirce Jonathan Mercia FR MV40
Salter Rob NFR M
Callcott Andrew NFR MV50
Fuller Wayne Heaton Harriers M
Charlton James NFR M
McIver Pat Black Combe Runners MV50
Shillitoe Hannah Heaton Harriers F
Shillitoe Ben Heaton Harriers M
Millen John Black Combe Runners MV40
Skelton Laura U/A F U23
Alasdair James U/A M U23
Whitaker Colin Bowland MV50
Farraf Livi Calder Valley FV40
Farrar Simon Keithley and Craven MV40
Milner Mark Darlington Harriers MV40
West Phil Salford Harriers MV40
Clapp Jim Durham FR MV50
Meanwell Antony Borrowdale MV40
Patton Dot CFR FV50
Symonds Trevor U/A MV50
Broadhead Richard Ashbourne MV40
Walsh Martin Bowland MV60
Ray Nick Ellenborough AC MV40
Buchanan Peter M Ochil Hill Runners MV50
Rhodes Col CFR MV40
Winder Jeff Calder Valley MV60
Lim Danny Elvet Striders M
Price Martin Belgrave Harriers M
Gordon Shelli New Marsk Harriers F
Pollard Caroline Wharfedale Harriers FV50
Buck Lindsay CFR FV50
Turland Steve Ilkley Harriers MV40
Hunt Paul Goyt Valley Striders MV50
Tait Richard U/A MV60
Roberts Martin Todmorden Harriers MV50
Wright Simon Bingley Harriers MV40
Faulds Colin Lostock AC M
Sneddon Edward U/A MV40
Walwyn Olivia Altringham and District AC F
Dixon Adrian U/A MV60
Shakespeare Pete U/A MV40
Walwyn Stephen City of Norwich AC M
Stuart Andrew Beeston AC M
Walmsley Andy Bowland MV50
Barnes Philip Pennine MV50
Pearce Matthew NFR MV40
Taylor Beckie Blackburn Harriers F U23
Taylor Jackie Blackburn Harriers FV40
Coe Nigel Ambleside AC MV60
Carter Julie Keswick AC FV50
Alderton Stephen Esk Valley Fell Club MV40
Sims Dan Pennine FR M
Todd Richard Wigton RR MV40
Rowley Paul Sale Harriers M
Walker David Macclesfield Harriers MV60
Torr Joe Pennine FR M
Winder Hazel Macclesfield Harriers FV60
Horner Richard Mercia FR MV50
Smith Mark Tattenhall Runners MV40
Gregory David U/A M
Mosley Jim Calder Valley MV40
Barnes Richard U/A MV40
Barrett Paul Sale Harriers M
Ruscoe Lyndsey Helm Hill F
Ruscoe Mark Ambleside AC M
Strong Ed CFR M
Nisbet Dougie Durham FR MV50
Moore Nick CFR MV50
Clapp Jim Durham FR MV50
Brafley Andrew CFR MV50
Reilly Paul Coniston FR M
Crossfield Joseph Calder Valley M U23
Kay Richard U/A M
Keough Scott Ellenborough AC MV40
Mason Sandra CFR FV50
Mason Paul CFR MV50
Mochrie Andrew Esk Valley Fell Club M
Walkingshay Nina CFR F
Douglas Stephen Ellenborough AC M
Gray Leon U/A M
Griffin Clare Macclesfield Harriers FV40
Gibson Luke South Shields Harriers M
Mosley Jim Calder Valley MV40
Brennan Patrick Rossendale Harriers M
Rooney Peter South Shields Harriers MV50
Gaillemin Olivier Sale Harriers MV40
Morrison Richard U/A M
Hancock Martin Skipton AC MV40
Pierce James Penistone Footpath Runners M
Yeomans Allan Rossendale Harriers MV50
Yeomans Helen Rossendale Harriers FV40
Griffin David Manx Fell Runners MV40
Chambers Howard Saddleworth MV50
Keane Gaynor Saddleworth F
Nicholls Stephen Wigan and District Harriers M
Saunders Marcus Lincoln and District MV40
Lewis Scott South Shields Harriers MV40
Boland Monica Saddleworth FV40
McIntosh Wayne Trawden AC M
Sillito Roger Low Fell RC M
Varley Tony Horwich RMI MV60
Jackson Paul Chorley A and Tri MV40
Tatham Jon Macclesfield Harriers MV40
Brumby Chris Sandbach Striders MV50
Dodds Wendy Clayton Le Moors FV60
Tunstall Denise Durham FR FV50
Clarke Mandy Bingley Harriers FV40
Dye Mark U/A MV40
Beaty Kate CFR FV50
Beaty Andy CFR MV50
Grove Jo CFR MV40
Hughes Ian Guinea pig racing club MV40
Ashcroft Lorna Carnethy HRC F
Deadman Chris Stamford Striders M
Marsh David Sale Harriers M
Balderstone Chris Bowland MV40
Pickering John Wharfedale Harriers MV40
Joyce Anthony U/A M
Pennington Martin U/A M
Wainwright Andrew U/A MV40
Atkins James U/A M
MacDermid Lisa Strathearn Harriers FV60
Hughes Bob Ochil Hill Runners MV60
Hardisty Shaun Eden Runners MV40
Fox Graeme Ellenborough AC M
Keavney Michael Swaledale RR MV40
Keavney Jacqueline Swaledale RR FV40
Coldwell Jim Swaledale RR MV40
Barker Craig U/A MV40
Donnelly Chris Sale Harriers M
Chippendale Mark Bowland MV40
King Jack CFR MV60
Clarke Neil Macclesfield Harriers MV50
Airey Nick U/A M
Green Paul Sale Harriers MV40
South Andy Roundhay Runners MV40
Scowcroft Philip Sale Harriers M
Marston Pete CFR MV40
Sidaway Neil CFR MV50
Tacon Daryl CFR MV40
Hearle Andrew Mercia FR MV50
Pudgie Ian Burnden RR MV40
Granger Gina Southwell Running Club FV40
Turner Jim Bowland M
Burton David Keswick AC MV50
Whitehead Emily Keithley and Craven FV40
Edale Darren U/A M
Raferty Aidan Sale Harriers MV50
Davies Elton Sale Harriers MV40
Heaton Chairmian Retford AC FV50
McCarron Shephen Sale Harriers M
Hancock Robin U/A MV40
O’Duffy Declan Bowland MV50
Dixon Marion Clayton Le Moors FV40
Speed Paul Lostock AC MV40
McIver Mike Black Combe Runners M
Gill Harsham Manchester Tri M
Evans Catherine Keswick AC F
Evans Chris Keswick AC M
Bullard Chris U/A MV50
Edwards Karl Hartlepool Burn Road Harriers MV50
Holmes Keith G Dark Peak FR MV60
Harvey Tim Nidd Valley MV40
Moore Katy Keswick AC F
Robson Marie Helm Hill FV40
MacKay Ranald Spectrum Striders MV40
Nelson Mike Macclesfield Harriers MV40
McMahon Gary Redhill Runners MV50
Smith Jack Wharfedale Harriers M U23
Byrne James Ambleside AC M
Cartmell Steven Bowland MV40
Darke Suzanne Saddleworth FV40
Willis Sean Saddleworth MV40
Howard Lynda Tideswell RC FV50
Russel Claire CFR FV40
Cummings Ann CFR FV50
Norrey John Manx Fell Runners MV50
Gibbison Ben Mynydd Du M
Walker Neil Altringham and District AC M
Sharratt Sarah Bowland FV40
Midgley Mark Bowland MV40
Neill William Mercia FR M U23
Dowdall Jamie Darwen Dashers M
Redmayne Jacqueline Chorley A and Tri FV40
Cornforth Paul Borrowdale MV50
Jackson Tim Settle Harriers MV40
Kelly Paul Durham FR MV50
Neild Paul Bowland MV40
Ferris Peter CFR MV50
Schofield Graham Chorley A and Tri MV60
Cleghorn Carl Sale Harriers M
Somers Geoff Keswick AC MV80
Russell Jonathan U/A M
Beatty Darren Lostock AC MV40
Langley Ross Tring RC M
Hayton Stuart Bowland MV40
Salkeld Michael Eden Runners M
Stewart Bill Borrowdale MV40
Hope Adrian Lostock AC MV40
Shuttleworth Stewart Ambleside MV50
Jones Philip Calder Valley MV50


Comments