Teenager Entries as of 2nd April

Posted on April 2, 2017 | Filed Under 21st Anniversary Waltz 2017

Updated version – a few clubs and cats put right

TWA
Name Category Club
1 Lloyd Adam MV40 Keswick
2 Jeff Nigel MV50 Buxton AC
3 Williamson Bill MV50 CFR
4 Wright Paul MV50 Ambleside AC
5 Lund Dave M Dark Peak
6 Knight Lee M Ambleside AC
7 Tierney Paul M Ambleside AC
8 Russell Jenny F Northern Fells
9 Clarkson Mark M NFR
10 Perry Chris M Dark Peak
11 Foxwell Michelle F Ambleside AC
12 McFie Andy MV40 Todmorden
13 Appleby Paul MV50 NFR
14 Tod Alistair M Northern Fells
15 Fuller Michelle F Todmorden
16 Garner Dave MV40 Todmorden
17 Hills Paul MV50 Pennine
18 Pierce James MV40 U/A
19 Sunter Albert MV60 Horwich
20 Bark Stephen MV40 Skegness and District
21 Fountain Dave M Wharfedale
22 Brown Graham MV40 Macclesfield
23 Billington Alan MV40 Belper Harriers
24 Brickman Nathan M Belper Harriers
25 Gardner Julie FV50 Macclesfield
26 Lord Harvey M Black Combe
27 Jackson Andrew MV40 Bowland
28 Atherton Chris M Ambleside AC
29 Burt Stephen MV50 Dark Peak
30 Simpson Paul MV50 Kendal AC
31 Nutt Sarah F U/A
32 Huxford Matt M Glossopdale
33 Budd Tim M Glossopdale
34 Harmon Matt M Pudsey and Bramley
35 Taylor Peter MV40 Tattenhall Runners
36 Heaney Jonathan MV40 North Sheilds Poly
37 Briffett Graham MV40 Highland Hill Runners
38 Graham Mark MV50 CFR
39 Horn Brian MV60 Borrowdale
40 Wilkinson Barry MV50 Borrowdale
41 Hulley Matthew MV40 Pennine
42 Brennan Patrick M Todmorden
43 Perry Martin M Esk Valley
44 Walker Mike M Barnet and District
45 Greenhalgh Josie FV40 Lostoc AC
46 Anderson David MV40 Pudsey and Bramley
47 Bowen David MV60 Pennine
48 Foxall Jack M Dark Peak
49 Barnes Philip MV50 Pennine
50 Crellin Ryan M CFR
51 Pursell Mark MV40 Pennine
52 Howarth Victoria F Keswick
53 Harper Rob MV40 Kendal AC
54 Ashcroft Jon MV40 Carnethey
55 Pape Tom MV40 Dark Peak
56 Mills Ian M Pennine
57 Richmond Sue F Pennine
58 Whitaker Helene FV50 Harrogate Harriers
59 Ward Dave MV40 Pennine
60 Smith Craig MV50 Keswick
61 Driscoll Matthew M York Acorn
62 Lund Graham M Bowland
63 Duncan Alan MV60 Bowland
64 Mills Tom M Bowland
65 Tridimas Andreas M Bowland
66 Sivewright Spence MV50 Macclesfield
67 Gomersall Tom M Bingley
68 Verjee Sabrina F U/A
69 McKeown Allan MV40 Bowland
70 Gibbs Tom MV40 Ambleside AC
71 Baddeley Mark MV40 Lincoln Wellington
72 Rowley Paul M Pennine
73 Shaw Graeme MV40 York Alpine Club
74 Watson Scott MV50 Elvet Strider
75 Jepson Henry M U/A
76 Pyke Stephen MV50 Dark Peak
77 Jepson Judith FV50 Dark Peak
78 Bush Tom M Pennine
79 Tyson Jim MV40 Ambleside AC
80 Kunicka Majka F Penistone Footpath Runners
81 Wilson Troy MV40 U/A
82 Walker Neil M Altringham
83 McMurdo Andy M Pennine
84 Harris James M Black Combe
85 Mayhew Stephen M U/A
86 Dean Tracy F Raidlight uk
87 Perry Adam M Helm Hill
88 Curtis Noel MV40 Pennine
89 Vencovsky Daniel M U/A
90 Quinn Mike MV40 Esk Valley
91 O’Hara Jim M Helsby RC
92 Weightman Neil MV50 Erewash Valley
93 Jennings Emma F Helm Hill
94 Roberts Phillip MV40 Helsby RC
95 Cummins Little Dave MV40 Team KOM
96 Williams Sharon  F North Leeds FR
97 Horrocks Tim MV50 Pennine
98 Dumenil Matt M Pennine
99 Warhurst Ian MV50 Pennine
100 Ray Nick MV40 Ellenborough AC
101 Atkinson Shaun M Ellenborough AC
102 Vencovsky Jiri MV60 U/A
103 Aspinall Claire F Pennine
104 Leonard Miriam F U/A
105 Tinnion Calum M Ellenborough AC
106 Irving Mark M Bowland
107 Walkingshaw Nina F Howgill Harriers
108 Powell Jean F Wharfedale
109 Kemp Peter MV40 Ellenborough AC
110 McGrath Richard MV40 Ellenborough AC
111 Daly Peter MV40 Pennine
112 Cox Hester FV40 Settle Harriers
113 Devine Philip MV50 Kendal AC
114 Williams Dave M Ellenborough AC
115 Grant Ben MV60 Harrogate Harriers
116 Swindles Paul M Pennine
117 Usher Chris MV40 Newburgh Nomads
118 McLoughlin Michael MV60 Preston Harriers
119 Newton Lee M Keswick
120 Angus Steve MV40 Keswick
121 Sheppard Darren MV40 FRamlingham flyers
122 Morton Muir MV40 Pennine
123 Cornforth Paul MV50 Borrowdale
124 Findlay-Robinson Rachel F Keswick
125 Thwaite Gary M Ellenborough AC
126 Wilson David MV50 Bowland
127 Heron Tony MV40 Dark Peak
128 Johnston Bob MV40 Dark Peak
129 Holliday Richard M DH Runners
130 Sidaway Neil MV50 CFR
131 Campbell Richard MV40 Rossendale
132 Amor Lee M Ellenborough AC
133 Taylor Brian MV40 Ellenborough AC
134 Keough Scott MV40 Ellenborough AC
135 Lewis Jason MV40 Team KOM
136 Barker Craig MV40 Edan Runners
137 Roberts Mike M U/A
138 Chadwick Graham M U/A
139 Fisher Simon MV40 Calder Valley
140 Marlow Tony MV50 Chorley
141 Elliott Paul M Dark Peak
142 Dunbar Stephen MV40 U/A
143 Jones Steve M Keswick
144 Pritchard Andy MV40 Buckley Runners
145 Naylor Donald MV40 Hunters Bog Trotters
146 Scoffer MV40 Borrowdale
147 Midgley Mark MV50 Bowland
148 Hevey Clive MV50 Penine
149 Clay Chris MV40 U/A
150 Talbot Neil M Ambleside AC
151 Osipowicz Kasia F Glossopdale
152 Nelson Mark MV40 U/A
153 Phillips Stefan MV40 Macclesfield Harriers
154 Waddington Dick MV40 Ilkley
155 McCarthy Jane FV40 Ilkley
156 Matty Trevor MV50 Dark Peak
157 Ansell Rick MV50 Tring RC
158 Browne Rowena FV50 Bowland
159 Symington Ian M Calder Valley
160 Calvert Amanda FV50 Macclesfield Harriers
161 Stephen Jill F Hunters Bog Trotters
162 Skillicorn Allison F U/A
163 Sykes Dave MV40 Dark Peak
164 Hawkrigg Natalie F Northern Fells RC
165 Robinson Mike MV40 Dark Peak
« go back