Waltz entry to 23/3/2015

Posted on March 23, 2015 | Filed Under Earlier Results

1 Andrew Rob Rossendale Harriers M
2 Ardron Colin Macclesfield Harriers MV70
3 Armstrong Iain Saltwell Harriers M
4 Aubery Kathleen Helm Hill FV50
5 Bacon Adrian Keswick AC MV40
6 Banks Dave U/A MV50
7 Barber Hilary Keithley and Craven FV40
8 Barber Peirs Wharfedale Harriers MV40
9 Barnes Philip Penine MV50
10 Baron Jamie Black Combe Runners MV40
11 Biddles Andrew West Pennine Runners MV60
12 Bray Kevin Morpeth Harriers MV50
13 Brennan Patrick Rossendale Harriers M
14 Buck Lindsay. CFR FV50
15 Butcher Elizabeth Southwell RC FV40
16 Butters John NFR MV40
17 Byrne John U/A MV50
18 Casey Liz North Leeds FR FV50
19 Chambers Howard Saddleworth Runners MV50
20 Charlton James NFR M
21 Checkley Mark Lostock AC MV50
22 Clapp Jim Durham FR MV50
23 Clarke Neil Macclesfield Harriers MV50
24 Collins Jonathan Stainlands lions M
25 Conway Ged Saltwell Harriers MV50
26 Conway Ged Rossendale Harriers FV50
27 Davies Richard Bowland FR MV50
28 Duff John NFR MV40
29 Fisher Simon Calder Valley MV40
30 Foyston Dave U/A MV40
31 Freeman Steve Keswick AC MV50
32 Fuller Wayne Heaton Harriers M
33 Garraghty Dave Lincoln and District MV40
34 Garvey Christian Durham Uni U23M
35 Garvey Dermot U/A MV50
36 Glynn Matthew U/A M
37 Gordon Shelli New Marske Harriers F
38 Graham Michael U/A M
39 Granger Gina Southwell Running Club FV40
40 Gray Leon U/A MV40
41 Green Phil NFR MV40
42 Gregory David U/A M
43 Griffin Clare Macclesfield Harriers FV40
44 Hamlin Warren Macclesfield Harriers M
45 Harrington Ian Ambleside AC MV40
46 Hartley Paul Trawden AC MV40
47 Harvey Tim Nidd Valley MV40
48 Heras Paloma U/A F
49 Hill Philip U/A MV50
50 Hobbs Paul Todmorden Harriers M
51 Holloway Adam U/A MV40
52 Howard Linda Tideswell FV50
53 Illingworth Guy U/A MV40
54 Illingworth Stephanie U/A FV40
55 Irving Mark Bowland FR M
56 Jackson Paul Helm Hill MV40
57 Jackson Paul Chorley MV40
58 Jones Richard St Theresas AC M
59 Jones Steve Keswick AC M
60 Lane Hilary North Leeds FR FV50
61 Lavelle John Rossendale Harriers MV50
62 Lawrence William NFR MV50
63 Lewis Scott South Shields Harriers MV40
64 Longley Gavin U/A M
65 Lopez Alberto U/A M
66 Lord Harvey Black Combe Runners M
67 Lucker Alan Bowland FR MV40
68 Lyons Nick
69 Malloy Adam PB fitness running club M
70 McChesney David U/A M
71 McIntosh Wayne Trawden AC M
72 McIver Mike Black Combe Runners M
73 McIver Mike Black Combe Runners MV40
74 Millen John Black Combe Runners MV40
75 Milner Mark Darlinton Harriers MV40
76 Moon Sam Helm Hill M
77 Moore John St Theresas AC M
78 Mortlock Simon Dumfries RC MV50
79 Moss Fleecy CFR MV40
80 Motley Dave Clayton Harriers M
81 Name Club Cat
82 Pickering John Ilkley Harriers MV40
83 Pierce Jonathan Mercia MV50
84 Piercy Laurence Dark Peak M
85 Pollard Caroline Wharfedale Harriers FV50
86 Poxon Matt NFR M
87 Ratcliff Sheelagh North Leeds FR FV50
88 Rhodes Col CFR MV40
89 Robinson Hillary U/A FV40
90 Robson Will U/A MV40
91 Roe Lee Keswick AC M
92 Ross William Black Combe Runners MV40
93 Rowe Chris North Shields poly M
94 Russel Jenny U/A FV40
95 Russell Andrew NFR MV50
96 Salter Rob NFR M
97 Saunders Marcus Lincoln and District MV40
98 Shakespeare Pete U/A MV40
99 Sheppard Darren Framlingham flyers MV40
100 Shillitoe Ben Heaton Harriers M
101 Siclair Marc Macclesfield Harriers M
102 Size Lee Skem Boundery Harriers MV40
103 Smith Graeme U/A M
104 Smith Jack Wharfedale Harriers M U23
105 Speed Paul Lostock AC MV40
106 Sunter Michele Horwich RMI Harriers FV50
107 Swann Fionnuala Trawden AC FV40
108 Swarbrick Steve Bowland FR MV40
109 Symonds Trevor U/A MV50
110 Tan Jonathan U/A M
111 Tayler Hazel Black Combe Runners FV50
112 Tayler Pete Black Combe Runners MV50
113 Taylor Jason NFR MV40
114 Taylor Lisa NFR FV40
115 Thompson Andrew Aurora Harriers MV40
116 Thompson Simon Keswick AC M
117 Titley William Trawden AC MV40
118 Toman Michael Rossendale Harriers MV40
119 Turner Paul Helm Hill MV40
120 Wakenshaw Trevor NFR MV40
121 Waller Simon Helm Hill MV40
122 Walsh Martin Bowland FR MV60
123 Watson Graham West Cumberland O Club MV50
124 Watson Rosie Leeds University XC U23F
125 Wayper Clare North Leeds FR FV50
126 West Phil Salford Harriers MV40
127 Whitaker Colin Bowland FR MV40
128 White Angela CFR FV40
129 White David Helm Hill MV40
130 Wright Paul Ambleside AC MV50
131 Yeomans Allan Rossendale Harriers MV50

Teenager Entery List to 23/3/2015

Posted on March 23, 2015 | Filed Under 19th Anniversary Waltz 2015, Wynns Blag

Anderson David Pudsey & Bramley MV40
Angus Steve ??u/a M
Appleby Paul NFR MV50
Ashcroft Jon Carnethy HRC MV40
Bain Emma NFR F
Barker Dave St Bees Triers MV40
Barker Liz Ellenborough F
Barrie Stewart Hunters Bog Trotters MV40
Bembridge Richard Dark peak MV40
Beresford Matt
Booth Simon Borrowdale MV40
Bush Tom Penine M
Caz the Hat Preseli Beastie boyo MV40
Clarke Adam Dark Peak M
Clayton Phil Black combe MV40
Coope Paul Bowland FR MV50
Coventry Gavin Thirsk and Sowerby Harriers MV40
Craven Jason Rossendale M
Crowther Bill U/A MV50
Culshaw Tim Glossopdale M
Devine Phil Kendal AC FV50
Doig Colin Hunters Bog Trotters M
Donohue Derek Todmorden Harriers MV50
Edmondson Dave Trawden AC MV40
Evans Paul Elvet Striders M
Fletcher John CFR MV50
Ford Andy Horwich RMI M
Fullwood Fiona Dark Peak F
Gibson Roy Kendal AC MV50
Gibson Scott NFR M
Gilbert Dan Horwich RMI Harriers M
Gourley Aaron Elvet Striders M
Graham Mark CFR MV50
Greenhalgh Josie Horwich RMI F
Harmon Matthew
Harris Digby Macclesfield H MV40
Harrison Sam Bowland FR M
Hewitson Chris Congleton Harriers M
Horn Ian Eden Runners MV50
Howard Max Retford AC MV50
Hulme James Dark Peak MV50
Hunt Richard Dark Peak MV40
Jackson Andrew Delamere Spartans MV40
Jardine Josh U/A M
Jepson Judith Dark Peak FV40
Jerram Rigby Kendal AC MV50
Johnson Alex U/A MV40
Johnson Paul CFR M
Laycock Roger Settle harriers MV50
Lim Danny Elvet Striders M
Litherland Catherine Pennine F
Litherland Ross Pennine M
Loan David Keswick MV60
Loan Tom Keswick M
Massey Sarah U/A FV40
Matthews Steve Dark Peak MV40
McGlincy Mark Keswick MV40
Mills Ian Pennine M
Mochrie Andrew Esk Valley M
Morris Rob Delamere Spartans M
Newton Lee Keswick M
O’Keeffe Steven CFR MV40
Owen Bruce Pennine MV40
Owen Phil Elvet Striders MV40
Phipps Simon Dark Peak MV50
Price Huw Bowland FR MV50
Pyke Stephen Dark Peak MV40
Rhodes Steve U/A MV50
Sadler Scott Rossendale M
Sherry Karlos Norwich Road and Fell Runners MV50
Simpson Paul Kendal AC MV50
Simpson Tom Ambleside AC M
Smith Craig Keswick MV40
Sneddon Edward U/A MV40
Spinks Nicky Dark Peak FV40
Stuart Andrew Beeston AC M
Sunter Albert Horwich RMI MV50
Swallow Steve Macclesfield H M
Swanepoel Chris Borrowdale M
Titmuss James U/A M
Turland Steve Ilkley Harriers MV40
Walker Neil Altringham M
Ware Sam Keswick M
Wathall Steve Retford AC MV50
Webb Chris Saddleworth M
Welsh Allon NFR MV50
White Rich Glossopdale MV40
Williamson Bill CFR MV50
Wooddisse Patrick Stroud MV40