TWA Results and Splits

Posted on April 29, 2012 | Filed Under 16th Anniversary Waltz 2012, Earlier Results

2012 TWA Results and Splits

 

2012 AW Results

Posted on April 24, 2012 | Filed Under 16th Anniversary Waltz 2012

2012 AW Results

 

2012 TWA Results

Posted on April 24, 2012 | Filed Under 16th Anniversary Waltz 2012

2012 TWA Results

 

Junior Results

Posted on April 24, 2012 | Filed Under 16th Anniversary Waltz 2012

U18

U16

U14

U12

U10

U08

 

TWA Entry List

Posted on April 19, 2012 | Filed Under 16th Anniversary Waltz 2012

Anderson Joanne
Archbold James
Ashcroft Jon
Barnes Paul
Barrie Stewart
Bate George
Bentley Sam
Bolland Brendan
Bonsor Helen
Booth Paul
Booth Simon
Bowerbank Paul
Brock Stephen
Brown Jean
Burns Darren
Cameron Mhairi
Carr Bryan
Charles Andrew
Charles Stanley
Charters Ian
Clark Richard
Clayton Mark
Cliff Mark
Coe Jon
Conway Paul
Coope Paul
Cornforth Paul
Coventry Gavin
Crawford Robert
Dale Colclough
Devine Philip
Eccles Lawrence
Evans Toby
Fallas Andrew
Gary McMahon
Gillyon Jo
Godridge Chris
Graham Mark
Hall Kirsty
Hanson Phil
Hare Chris
Harris Digby
Harrison Simon
Helme John
Heron Tony
Hill Rachel
Hulley Matthew
Hurst Martin
Jackson Paul
Jackson Paul
Jepson Judith
Jerram Rigby
Johnson Anne
Johnson Bill
Johnson Joe
Johnson Mike
Kemp  Peter
Kennaugh Stephen
Keough Scott
Kitchin Andy
Litherland Catherine
Litherland Ross
Lomas Brian
Lund Graham
Malia David
Mellon Richard
Meredith Will
Miller Allan
Morton Muir
Murray Andrew
Newham Pete
Ozanne Sally
Pyke Stephen
Quinn Michael
Read Geoff
Reade Chris
Rimmer Greg
Roberts Andy
Robinson Hazel
Robinson Mike
Schofield Graham
Scoffer
Sealy Tom
Sherstone Edwin
Simpson Paul
Sims Dan
Smith Craig
Smith Mark
Spinks Nicky
Steward Tony
Sunter Albert
Swallow Steve
Sykes Dave
Sykes Dave
Symington Ian
Telfer John
Thorpe Gary
Torn Hanno
Trevelyan Matthew
Twohig Jim
Unwin Richard
Valantine Colin
Walkington Gereldine
Walmsley Andy
Warburton Leigh
Ward Dave
West Phil
Whilock Jonathan
Whitaker Helene
Williams Ian
Williamson Bill
Wilson Dave
Wolstenholme Ben

Waltz entry list

Posted on April 19, 2012 | Filed Under 16th Anniversary Waltz 2012

Askins Camille
Atwood Penny
Aubrey Kathleen
Ayre Kevin
Backhouse Stuart
Bailey Sarah
Banks Alex
Banks David
Bardsley Ben
Barnes Phil
Barraclough Nick
Barrett Paul
Barton Daniel
Baxter Gavin
Beer Amy-jane
Bell Carl
Bellingham Adrian
Bennison Yewan
Biddle Andrew
Birkinshaw Steve
Bishop Murray
Black Micheal
Bolland Sean
Bowen Jo
Bowie Tom
Bray Kevin
Brennan Patrick
Brewer Siobhan
Brewster Sam
Bromley Phil
Brown Carl
Bruton Jonathan
Buck Lindsay
Burrus Cath
Burton David
Butcher Vicky
Butler Nicky
Byrne James
Callcott Andrew
Campbell Brian
Carvell Peter
Cavner Richard A
Charlton James
Chatterley Jennie
Chippendale Mark
Cleghorn Carl
Clewes Matthew
Cleworth Stephen
Clough Andrew
Coldwell Jim
Coleman Jules
Connor Phil
Cullen Matt
Cunningham Michael
Daintith Phil
Dalton Martin
Dance Graeme
Dance Ruth
Dewhurst Robert
Dixon Adrian
Done Tim
Drozdowicz Marie Louise
Dubberley Jeffrey
Duncan Alan
Durrans James
Ellison Marcel
Ellmore Ian
Ellwood Richard
Elsender Neil
Evans Chris
Fanning Mike
Farrar Liv
Faulkner Joe
Fermer Mark
Ferris Peter
Fish Jonathan
Fisher Simon
Fletcher Gordon
Forster Tim
Foster Andrew
Foster George
Fox Simon
Foxwell Michelle
Frame Andrew
Fraser Bill
Furness Rob
Gammack Neil
Gates Karen
Gavins Alistair
Geary Andy
Gibbison Mike
Gibbons Andy
Gibbs Tom
Gibson David
Gillard Phil
Goodfellow Jessica
Goth Mandy
Graham Amanda
Graham Andrew
Gray Simon
Green Katie
Green Phil
Gregory Emma
Grieve Craig
Griffin Clare
Griffin Richard
Grime Colin
Grimshaw Ed
Hall Ann
Hall Tony
Halpin Roy
Hamp Jane
Hancock Martin
Hancock Robin
Hand Geoff
Handford Richard
Hankinson Neil
Harbour Jason
Hardisty Shaun
Harrison Graham
Hartley Darren
Harvey Tim
Haworth Victoria
Hayes Paul
Hazel Mark
Henriksen Owen
Heron Gregor
Hewitson Andrew
High Alan
Hill Dave
Hill Richard
Hind Mike
Hobbs Philip
Hodge Dean
Hodgson Barry
Holloway Daz
Holmes Keith
Hopkinson John-paul
Horner Darren
Horner Richard
Howard Lynda
Howard Max
Hughes Bob
Hughes David
Hughes Ian
Iredale Ingrid
Jack David
Jackson Paul
Jackson Peter
Jackson Tim
Jamieson Christopher
Jewell Mike
Johnson David
Johnson Lawrence
Johnson Paul
Johnson Stewart
Joyce Anthony
Keaveny Michael
Keeshan Daniel
Kelly Iain
Kenning Robert
Kenny Alan
Khattab Hassan
Kitchin Martin
Knight David
Knowles Mark
Lambert Paul
Lawrance David
Lawrance William
Lawrence Jim
Laycock Roger
Leadham Grace
Lecky-Thompson Richard
Lewis Sandra
Lewis Scott
Loan David viagra pharmacy
Logan David
Lombard Keith
Longair Kev
Longley Gavin
Lydon Paul
Lyons Mark
Lyons Nick
MacDermid Lisa
Marlow Tony
Marshall Becca
Martin Alan
Mattinson Jenn
McCallum Ewan
McCormick Alex
McDonald Sharon
Mcfarlane Steven
McGoldrick Mark
McGrath Richard
McInroy Ross
McKeag Sean
Mellor Rachel
Metcalf Phil
Mikkelsen-Barron Martin
Milton Jane
Minshull Jullien
Moore Gary
Mortlock Simon
Mullarkey Peter
Murphy Pete
Murray Keith
Neild Paul
Nesbit Dougie
Newton Lee
Nurse Dominic
Nuttall Dave
O Riordan Pete
O’Duffy Declan
Ogden Nick
O’Toole Orna
Owen Bruce
Owen Derek
Owen Flip
Oxlade Chris
Park Tracy
Parke David
Parker Claire
Parkin Clare
Parr Kate
Patton Dot
Pearman Matt
Pearson Philip
Pelly Dorothy
Pickering John
Pollard Caroline
Poynter Kirsten
Prochazkova Zuzana
Proud Robert
Puckrin Ian
Ratcliff Sheelagh
Ratcliffe Anthony
Ray Nick
Reed Peter
Rees Alistair
Reilly Paul
Richardson Paul
Rigby Joe
Rigby Pete
Roberts Kelli
Roberts Sarah
Roberts Sue
Robinson Nick
Robinson Robert
Roger Andy
Rosen David
Ross Andy
Ruscoe Dave
Ruscoe Mark
Rushton Heidi
Rusius John
Russell Andrew
Salkeld Michael
Samson Spencer
Sanderson Philip
Saunders Marcus
Savage Lucy
Schofield Graham
Scott Cameron
Sessford Paul
Sessford Tom
Sewell Andrew
Shakespeare Pete
Shaw Hilary
Sheehan Matt
Shepherd Neil
Shillitoe Francis
Short Kenny
Sidaway Neil
Slater Mal
Smith Anthony
Smith Christopher
Smith Kevin
Smith Martin
Smith Sharron
Sommerville Jim
Steele Carl
Stephen Whitaker
Stephenson Ian
Stocks Paul
Stockton Paul
Stokes Richard
Strong Ed
Stubbs Jonathan
Sutcliffe Bree
Symonds Trevor
Talbot Richard
Tate Nigel
Taylor Alizon
Taylor Beckie
Taylor Brian
Taylor Jackie
Taylor Jason
Taylor John
Taylor Richard
Taylor Steve
Thom Tim
Thomas Gavin
Thompson Andrew
Thompson Jim
Thompson Neil
Till Dave
Titmuss James
Tomes Chris
Tomes Elizebeth
Travis Gary
Troup Mike
Tunstall Denise
Turland Steve
Tyson Jim
Van Flute Jordan
Veitch Simon
Wakenshaw Trevor
Walker James
Walkingshaw Jonathan
Walsh Martin F
Walsh Paul
Ward Peter
Ward Sally
Ward Sarah
Ware Sam
Warhurst Ian
Weeden Bret
Wharton Mark
Whitaker Christine
Whitaker Mark
White David
Whitehead Emily
Whitehead Tim
Whitehurst Steven
Whitelaw Alistair
Williams Alun
Wilson Gary
Winder Jeff
Winterbottom Kamila
Womersley Fee
Wood Chris
Wood Keith
Wood Nigel
Woodman Tom
Woodward Nicola
Wootton Neil
Yates Stewart
Yeomans Allan
Yeomans Helen
Young Barry
Yule Steve

Wa!! entry list to 18/4

Posted on April 18, 2012 | Filed Under 16th Anniversary Waltz 2012

Wa!!

1 Atkinson Laurie Lonsdale Fell Runners U14 M
2 Green James NFR U16 M
3 Green Thomas NFR U14 M
4 Burrow Imogen Helm Hill U12 F
5 Lydon Evan Totley AC U10 M
6 Green Matthew NFR U8 M
7 Thom Samuel Keighley & Craven AC U14 M
8 Thom Hannah Keighley & Craven AC U12 F
9 Green Ben Rossendale Harriers U12 M
10 Knowles Laura Keighley & Craven AC U12 F
11 Rimmer Caitlin Dark Peak U10 F
12 Simpson Cieran CFR U16 M
13 Minshull Alex Stockport Harriers U16 M
14 Whiteoak Katy Stockport Harriers U14 F
15 Miller Gregor Broughton Runners U10 M
16 Miller Eilidh Broughton Runners U12 F
17 Miller Dan Broughton Runners U16 M
18 Evans Isaac Rossendale Harriers U12 M
19 Hindle Jack Blackburn Harriers U16 M
20 Thorpe Alfie Broughton Runners U10 M
21 Lambert Ellie Wharfdale U14 F
22 Lecky-Thompson Helen Broughton Runners U10 F
23 Flanagan Rebecca Rossendale Harriers U16 F
24 Marchant James Pendle AC U16 M
25 Marchant Thomas Pendle AC U14 M
26 Ashcroft Katie Warrington AC U18 F
27 Slough Jacob Rossendale Harriers U12 M
28 Warhurst Matthew Pennine FR U12 M
29 Warhurst Sarah Pennine FR U12 F
30 Handford Sally Keighley & Craven U16 F
31 Handford Katie Keighley & Craven U14 F
32 Graham Samuel CFR U12 M
33 Graham Louisa CFR U10 F
34 Richards Chris Helm Hill U14 M
35 Davies lloyd Wharfdale U14 M
36 Davies Herbie Wharfdale U14 M
37 Walkingshaw Barnaby CFR U10 M
38 Walkingshaw Beau CFR U8 F
39 Park Millie CFR U10 F
40 Park Bramble CFR U14 F
41 Dalton Anthony Rossendale Harriers U18 M
42 Proctor Matthew CFR U14 M
43 Aubrey Jacob Helm Hill U12 M
44 Murray Hiedi Helm Hill U14 F
45 Tidd Holly Warrington AC U16 F
46 Hobbs George Holmfirth Harriers U10 M
47 Hobbs Harry Holmfirth Harriers U12 M
48 Dugdale Joseph CFR U12 M
49 Roelants Josh Helm Hill U10 M
50 Yates Millie Holmfirth Harriers U10 F
51 Yates Ruby Holmfirth Harriers U10 F
52 Farquhar Nicky Holmfirth Harriers U12 M
53 Farquhar Andrew Holmfirth Harriers U14 M
54 Lloyd Gavin Broughton Runners U16 M
55 Parker Leo Pennine FR U10 M
56 Parker Lucas Pennine FR U12 M
57 Buckley Katie Bury AC U18 F
58 Hinchliffe Eddie Holmfirth Harriers U16 M
59 Hinchliffe-Smith Robert Holmfirth Harriers U18 M
60 Smith Daisy Mae Holmfirth Harriers U14 F
61 Edge Charlotte Scarborough U18 F
62 Whitelaw Edan Calder Valley FR U16 M
63 Ratcliffe Sally Stockport Harriers & AC U18 F
64 Smith Nathan CFR U12 M
65 Smith Abi CFR U10 F
66 Edmondson Billy Ellenborough AC U18 M
67 Wren Elliot Helm Hill U10 M
68 Shenton Emily CFR U10 F
69 Atkinson Jemma CFR U10 F
70 Hambley Amy Broughton Runners U14 F
71 Senior Matthew Helm Hill U14 M
72 Senior Mia Helm Hill U14 F
73 Elms Emily Ilkley Harriers U10 F
74 Hargreaves-Madhas Logan Wharfdale Harriers U12 M
75 Rawlinson Peter CFR U10 M
76 Munro-Bennett Lauren Helm Hill U18 F
77 Ratcliffe Ethan Rossendale Harriers U14 M
78 Dividson Callum Rossendale Harriers U16 M
79 Horrocks Lucy Clayton le Moors U12 F
80 Whiting Zoe Scarborough U14 F
81 Lund James Keighley & Craven U14 M
82 Crummett Jack Todmorden Harriers U14 M
83 Rees Oliver Holmfirth Harriers U12 M
84 Preedy Marcus Rossendale Harriers U14 M
85 Penfold Tiffany CFR U14 F
86 Boyle Joshua Hyndburn U12 M
87 Williamson Shauna Rossendale Harriers U14 F
88 Williamson Leah Rossendale Harriers U16 F
89 Place Harley Rossendale Harriers U12 M
90 Kerman Alicia Keighley & Craven U8 F
91 Kerman Rebecca Keighley & Craven U8 F
92 Kerman Jessica Keighley & Craven U10 F
93 Kerman Natasha Keighley & Craven U10 F
94 Saville Tom Dark Peak U18 M
95 Shelbourne Harry Penistone Footpath Runners U12 M
96 Malir Georgia Ilkley Harriers U16 F
97 Starling Joe Mercia Fell Runners U12 M
98 Starling Billy Mercia Fell Runners U14 M
99 Harbour Thomas Blackburn Harriers U14 M
100 Irvine Alayna Clayton le Moors U8 F
101 Irvine Natalyn Clayton le Moors U12 F
102 Mills Evan Keighley & Craven U8 M
103 Ogden Leah Scarborough AC U16 F
104 Newby Zara CFR U8 F
105 Weymouth Alistair Border Harriers U18 M
106 Brannon Jamle CFR U8 M
107 Jones Wil CFR U10 M
108 Travis Brad Calder Valley FR U18 M
109 Wharton Max Calder Valley FR U16 M
110 Wharton Issy Calder Valley FR U16 F
111 Turgoose Georgia Blackburn Harriers U14 F
112 Rutherford Kelsey Blackburn Harriers U14 F
113 Harris Pierce Helm Hill U10 M
114 Butterworth William CFR U10 M
115 Done Richard Wharfdale Harriers U10 M
116 Done Phil Wharfdale Harriers U16 M
117 Thurlow Katie Helm Hill U12 F
118 Smith Joseph CFR U16 M
119 Walsh Maddie U/A U8 F
120 Walsh Mia Helm Hill U12 F
121 Durrans Callum Holmfirth Harriers U10 M
122 Durrans Genevieve Holmfirth Harriers U14 F
123 Lewis David Hallamshire Harriers U12 M
124 Willis Jack U/A U16M M
125 Pearse Esme Blackburn Harriers U12 F
126 Peel Tom U/A U16 M
127 Anderson Kyle CFR U8 M
128 Powell Richard Trafford AC U18 M
129 Pearson Molly Ilkley Harriers U10 F
130 Powell Robert Trafford AC U16 M
131 Carnelley Joseph Bingley U10 M
132 Haggar Sam Wharfdale Harriers U18 M
133 Barker Nell CFR U10 F
134 Barker Elsie CFR U14 F
135 Albion Robert Broughton Runners U12 M
136 Albion Leah Broughton Runners U12 F
137 Shutt Lucy Bingley U12 F
138 Crorken Tiaman Pendle AC U14 M
139 Johnson Gemma Calder Valley FR U12 F
140 Merrick Matthew Bingley U14 M
141 Merrick Victoria Bingley U14 F
142 Donovan Mark Keswick U14 M
143 Edmondson Ben Broughton Runners U10 M
144 Stewart Alex Bingley U12 M
145 Edmondson Joe Broughton Runners U12 M
146 Edmonson Jack Broughton Runners U14 M
147 Bebbington Daniel Preston Harriers U16 M
148 Anderson Robyn Ilkley Harriers U8 F
149 Anderson Poppy Ilkley Harriers U10 F
150 Turnbull Isla U/A U8 F
151 Walsh Daniel Rossendale Harriers U18 M
152 Buckley Robert Blackburn Harriers U16 M
153 Whitehead Joshua Rossendale Harriers U12 M
154 Whitehead Jack Rossendale Harriers U10 M
155 Sharkey Nathan Calder Valley FR U12 M
156 Stevens Georgia Helm Hill U14 F
157 Stevens Emelia Helm Hill U10 F
158 Giles Ellie Broughton Runners U10 F
159 Mitchell Amelia Mansfield Harriers U16 F
160 Mason Anna CFR U8 F
161 Clark Matthew Esk Valley U8 M
162 Misaljevich Nick KEIGHLEY & CRAVEN U10 M
163 Longshaw Sarah Rossendale Harriers U14 F
164 Knowles Tessa Ambleside U10 F
165 Knowles Alexander Ambleside U12 M
166 Heneghan Ryan Rossendale Harriers U10 M
167 Heneghan Ewan Rossendale Harriers U12 M
168 Johnson Shannon Leigh Harriers U18 F

Entries now closed for the senior races

Posted on April 18, 2012 | Filed Under 16th Anniversary Waltz 2012

Entry is now closed