Junior Results

Posted on May 5, 2011 | Filed Under 15th Anniversary Waltz 2011

Anniversary Wa! Junior Results Under 8’s – 23 April 2011
Position No. Name Club Category Time
1 6 Holloway Alasdair U/A U8B 08:37
2 10 Atkinson Jemma  CFR U8G 08:42
3 17 Mason Anna  CFR U8G 08:44
4 3 Whittaker Alexis   U8G 09:42
5 9 Bainbridge Kai   U8G 09:45
6 1 Clark Matthew   U8B 09:47
7 14 Harvey James   U8B 09:54
8 15 Winfield Caleb  Peninne U8B 10:12
9 60 Graham Louisa  CFR U8G 10:43
10 4 Whittaker Eve   U8G 10:57
11 5 Matthews Joe  Dark Peak U8B 11:08
12 13 Newby Zara  CFR U8G 11:09
13 18 Barker Nell CFR U8G 11:23
14 8 Fuller Erin  U/A U8G 11:45
15 16 Heap Ella  U/A U8G 12:50
16 7 Mallen Ryan  U/A U8B 14:20
17 2 Whittaker Sam   U8B 15:04
Separate Race          
18 19 Walkingshaw Barnaby  CFR U8B 03:08
19 12 Conner Reuben  Helm Hill U8B 03:31
Did not Finish          
    Aitken Islay    U8G  
    Thomas Rhiannon   U8G  
    Ben Frankland U/A U8B  
Anniversary Wa! Junior Results Under 10’s – 23 April 2011    
           
Position Race Number Name Club Category Time
1 31 Hargreaves-Madhas Logan Wharfdale  M 05:53
2 42 Harrison Paul U/A M 06:03
3 45 Winfield Jacob Peninne M 06:04
4 102 Graham Samuel CFR M 06:12
5 41 Ross Dylan Hyndburn M 06:34
6 40 Conner Joseph Helm Hill M 06:41
7 33 Luckman Theo Pembroke M 06:42
8 44 Smith Abigail CFR F 06:46
9 43 Park Millie CFR F 06:54
10 36 Bainbridge Morgan U/A M 07:07
11 34 Knowles Laura Keithly and Craven F 07:09
12 37 Jones Wil Cumbria M 07:11
13 35 Barnett Emily U/A F 07:29
14 38 Thomas Ellie Helm Hill F 08:03
15 32 Matthews Jade Dark Peak F 10:03
16 39 Jarvis Mairi U/A F 10:04
Anniversary Wa! Junior Results Under 12’s – 23 April 2011    
           
Position Race Number Name Cialis Club Category Time
1 68 Dawson Oliver CFR M 02:31
2 73 Smith Nathan CFR M 02:40
3 63 Aubrey Jacob Helm Hill M 02:46
4 62 Luckman Sulien Pembroke M 02:47
5 70 Dugdale Joseph CFR M 02:48
6 66 Reed Bella Notts AC F 02:56
7 69 Atkinson Cerys CFR F 03:01
8 67 Reed Florance Notts AC F 03:02
9 71 Jarvis Joseph U/A M 03:03
10 100 Proctor Matthew CFR M 03:08
11 61 Holmes Tom U/A M 03:12
12 72 Park Bramble CFR F 03:16
13 75 Penfold Tiffany CFR F 03:25
14 64 Green Thomas NFR M 03:31
15 74 Jennings Ruth CFR F 03:43
16 76 Barker Elsie CFR F 04:01
17 77 Hunter Niamh CFR F 04:26
Anniversary Wa! Junior Results Under 14’s – 23 April 2011    
           
Position Race Number Name Club Category Time
1 93 Richards Chris Helm Hill M 11:30
2 95 Ross Callum Hynburn M 12:54
3 91 Lambert Ellie Wharfdale F 13:36
4 97 Smith Joseph CFR M 14:01
5 94 Murray Heidi Helm Hill F 14:10
6 99 Jennings Phlip CFR M 14:55
7 101 Hedley Naimh CFR F 15:25
8 98 Carter Holly Keithley & Craven F 15:45
9 92 Newbold Hannah Wharfdale F 18:38
10 96 Jarvis Niamh U/A F 23:33
Anniversary Wa! Junior Results Under 16/18s – 23 April 2011    
           
Position Race Number Name Club Category Time
1 152 Thompson Nathan CFR U18 M 34:46:00
2 128 Edmondson Billy Ellenborough AC U16 M 35:04:00
3 151 Brown Alex Helm Hill U18 M 35:37:00
4 124 Stradling Patrick Vale Royal AC U16 M 36:44:00
5 153 Horn Matthew Wharfdale U16 M 37:43:00
6 127 Munro-Bennett Lauren Helm Hill U16 F 37:58:00
7 129 Lloyd Gavin Broughton Runners U16 M 39:40:00
8 126 Harrison Tom Border U16 M 39:58:00
9 121 Reed Daisy Notts AC U16 F 40:41:00
10 123 Simpson Cieran CFR U16 M 41:36:00
11 122       42:37:00
12 125 retired